najwyższa jakość, precyzja i trwałość

Malowanie proszkowe

RafMal specjalizuje się w malowaniu proszkowym i ognioodpornym głównie felg i elementów konstrukcji stalowych. Pamiętaj jednak, że dla nas nie ma większego znaczenia materiał, z którego wykonany jest Twój produkt. Malujemy proszkowo zarówno stal nierdzewną, ocynkowaną jak i kwasoodporną, ale także aluminium i każdy inny metal, czyli każdy materiał, ma powierzchni którego farba utrzyma się dzięki sile elektrostatycznej. Najczęściej malujemy bramy, ogrodzenia i balustrady a także drzwi i okna oraz element samochodów, motorów i rowerów.

Zalety malowania proszkowego

Jeżeli masz jakiekolwiek pytania lub wątpliwości, skontaktuj się z nami. Chętnie odpowiemy na każde pytanie.

Uzyskanie powłoki
odpornej na korozję

Uzyskanie powłoki
odpornej na chemikalia

Uzyskanie powłoki odpornej
na wysoką temperaturę

Podwyższamy wytrzymałość na uszkodzenia mechaniczne

Maksymalny wymiar malowanego detalu to 800x220x150

DOSKONALE WYPOSAŻONA LAKIERNIA

3 PIECE DO POLIMERYZACJI FARBY PROSZKOWEJ

Nasza lakiernia jest wyposażona w 3 stanowiska lakiernicze i 3 piece do polimeryzacji, co zapewnia duże możliwości i krótkie terminy realizacji. Maksymalny wymiar malowanego detalu to 800x220x150. Tak duży rozmiar jest możliwy dzięki dwóm piecom do polaryzacji farby o takich właśnie wymiarach. Trzeci piec o wymiarach 400x180x120 jest przez nas wykorzystywany do mailowania proszkowego mniejszych elementów.

Piec do polimeryzacji farby proszkowej przeznaczony jest do wygrzewania elementów pokrytych farbą proszkową. Nagrzewanie następuje poprzez ciągły, wymuszony obieg powietrza w systemie wentylacyjno-grzewczym. Podczas wygrzewania w temperaturze 170-200°C przez ok. 10 – 25 min. następuje stopienie proszku w jednorodną, utwardzoną powłokę lakierniczą dobrze związaną z powierzchnią detalu. Dokładny czas i temperatura są zależne od producenta farby proszkowej oraz malowanego elementu. Największą zaletą naszych urządzeń jest łatwa obsługa oraz zastosowanie prostych lecz skutecznych technologii połączonych z wysoką jakością wykonania. 

Scroll to Top